CHP Denizli il yönetimi istifalarla düştü

04 Mart 2013 Pazartesi 12:21

CHP Denizli il yönetimi, 11 kişinin istifasının ardından tüzük gereği düştü. CHP İl Başkanı Yıldırım Aycan'la uzun süredir görüş ayrılığı yaşadıklarını ifade eden yönetim kurulu üyeleri Mehmet Ali Orpak, Recep Oktay, Kerim...

CHP Denizli il yönetimi istifalarla düştü

CHP Denizli il yönetimi, 11 kişinin istifasının ardından tüzük gereği düştü. CHP İl Başkanı Yıldırım Aycan'la uzun süredir görüş ayrılığı yaşadıklarını ifade eden yönetim kurulu üyeleri Mehmet Ali Orpak, Recep Oktay, Kerim Kıvrak, Özgül Okutan, Nurdoğan Tokat, Serkan Tüydür, Burak Altın, Rahmi Değirmencioğlu, Canan Selamoğlu, Zekai Demiray ve Mehmet Arslan, partide düzenledikleri basın toplantısıyla istifalarını açıkladı.

İstifa eden yönetim kurulu üyeleri adına basın bildirisi okuyan Orpak, 10 Haziran 2012'de yapılan genel kurulla göreve geldiklerini belirterek, “Aradan geçen zaman zarfında il yönetimi olarak yeterince uyumlu çalışamadığımız inancındayız. CHP, Türkiye'nin tek umudu ve tek seçeneğidir. Yaklaşan yerel seçimler, tüm yurtta olduğu gibi Denizli için de önemli. Bunun bilinciyle örgütümüzün önünü açmak ve uyumlu çalışacak daha güçlü bir yönetim için 11 yönetim kurulu üyesi olarak istifa ediyoruz.” dedi. 20 kişilik yönetim kurulunda 11 kişinin istifa etmesiyle yönetimin düştüğünü vurgulayan Orpak, “Bundan sonra tüzük işleyecektir. Genel merkezin vereceği kararla yeni bir geçici yönetim kurulu atanacaktır. 45 gün sonra da genel kurula gideceğiz.” diye konuştu.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x