Cizre’de fidan satışları erken başladı

07 Şubat 2013 Perşembe 11:18

Şırnak’ın Cizre ilçesinde hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin üzerinde seyretmesi nedeniyle fidan satışları bir ay erken başladı. Fidancı İbrahim Karaman, eski hastane yolunda yerini aldı. Her sene mart ayında başladıkları fidan...

Cizre'de fidan satışları erken başladı

Şırnak’ın Cizre ilçesinde hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin üzerinde seyretmesi nedeniyle fidan satışları bir ay erken başladı.

Fidancı İbrahim Karaman, eski hastane yolunda yerini aldı. Her sene mart ayında başladıkları fidan satışlarına bu yıl bu yıl havaların sıcak olmasından dolayı bir ay erken yaptıklarını belirten Karaman, “Getirdiklerimiz fidanların hepsi aşılı ve sertifikalı. Fiyatları 5 ile 40 TL arasında değişiyor. Birçok meyvenin fidanı elimizde var. İncir, dut, nar, üzüm, elma, armut, kiraz, erik, ayva, şeftali, kayısı, zeytin, çam, limon ve daha onlarca çeşit fidan getirdik. Öncelikle Cizre ve bağlı köylerde bu ay satışı yaptıktan sonra Şırnak merkez ve Beytüşşebap ile Uludere ilçelere de gideceğiz. Şimdi oralarda kar ve don tehlikesi var. “ dedi.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x