Çocuklar 'Çocuk Hakları Hatıra Ormanı'na fidan dikti

31 Ocak 2013 Perşembe 10:57

Mersin'de ‘Risk altındaki Çocukların Sosyal Gelişimi Projesi’ kapsamında Çocuk ve Gençlik Eğitim Merkezi’ne (ÇOGEM) gelen çocuklar, Çocuk Hakları Hatıra Ormanı’na fidan dikti.Fidan dikim törenine katılan Aile ve Sosyal Politikalar...

Çocuklar 'Çocuk Hakları Hatıra Ormanı'na fidan dikti

Mersin'de ‘Risk altındaki Çocukların Sosyal Gelişimi Projesi’ kapsamında Çocuk ve Gençlik Eğitim Merkezi’ne (ÇOGEM) gelen çocuklar, Çocuk Hakları Hatıra Ormanı’na fidan dikti.

Fidan dikim törenine katılan Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Selahattin Bulut, proje kapsamında yürütülen çalışmaların sadece gezi ile sınırlı olmadığını belirtti. Çocuklara eğitim vermeyi amaçladıklarını ifade eden Bulut, "Fidan dikmenin de bir eğitim olduğunu çocuklarımıza gösteriyoruz. Onlara çevre bilinci kazandırarak, bir canlının gelişimini gözleme imkanı sunuyoruz." diye konuştu.Bulut, geçen yıl mayıs ayında başlatılan projenin göçle gelen vatandaşların bulunduğu mahallelerindeki çocukların kente uyum sürecine katkı sağladığını kaydetti.

Orman Bölge Müdürü Abdurrahman Acer ise diğer kurumların yürüttüğü sosyal projelere de destek verdiklerini söyledi. Acer, müdürlüklerine ait piknik alanı ve tesislerin çocukların kullanımına açacaklarını ifade etti.

Çocuklar daha sonra protokol üyeleri ile birlikte fidanları toprakla buluşturdu.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x