Çocuklar Kastamonu kültürünü öğreniyor

24 Ocak 2013 Perşembe 17:30

Kastamonu, Kuzeykent İlkokulu ve Orta Okulu, öğrencilerine eski gelenek ve kültürel değerleri aktarmak, onların Kastamonu’ya ait kültürü öğrenmesine destek olmak için okulun girişinde bir 'Kastamonu Köşesi' oluşturdu. Kastamonu’nun...

Çocuklar Kastamonu kültürünü öğreniyor

Kastamonu, Kuzeykent İlkokulu ve Orta Okulu, öğrencilerine eski gelenek ve kültürel değerleri aktarmak, onların Kastamonu’ya ait kültürü öğrenmesine destek olmak için okulun girişinde bir 'Kastamonu Köşesi' oluşturdu.

Kastamonu’nun tarımsal faaliyetlerde kullandığı araç gereçlerden, ev aletlerine kadar birçok malzemeyi okul girişinde sergileniyor. Sergi ile öğrencilerin gözünde bir nebze de olsa eski Kastamonu kültürünün canlandırılması hedefleniyor.

Kuzeykent Orta Okulu, bilişim teknolojileri ve yazılım dersi öğretmeni Ercan Kısaca, bu köşenin öğrenciler için oluşturulduğunu belirtti. Kısaca, ”Çocuklarımız teknolojini tutsağı olmuş durumda. Gelenek ve göreneklerini unutuyorlar ve ayrıca Kastamonu gibi birçok değeri bir arada bulunduran bir şehirde yaşadıklarının farkına varmaları için hazırlanan bir köşe. Öğrencilerimiz köşeye büyük ilgi gösteriyor." dedi.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x