Çocuklar mağara dostlarına koştu

05 Mayıs 2015 Salı 12:44

Kahramanmaraş’ın Afşin ilçesinde okullar arası maraton koşusu yapıldı. Eshab-ı Kehf Etkinlikleri kapsamında Afşin Kaymakamlığı ve Afşin Belediyesi işbirliği ile 'Okullar Mağara Dostları için Koşuyor' etkinliği yapıldı. 10 okuldan...

Çocuklar mağara dostlarına koştu

Kahramanmaraş’ın Afşin ilçesinde okullar arası maraton koşusu yapıldı. Eshab-ı Kehf Etkinlikleri kapsamında Afşin Kaymakamlığı ve Afşin Belediyesi işbirliği ile 'Okullar Mağara Dostları için Koşuyor' etkinliği yapıldı.

10 okuldan 65 öğrencinin katıldığı koşunun başlangıcı Afşin Eshab-ı Kehf Anadolu Lisesinin önünde ilçe kaymakamı Fatih Aksoy tarafından verildi. Okul önünden başlayıp, Eshab-ı Kehf Külliyesi önünde toplam 4 km'de tamamlanan yarışta Eshab-ı Kehf Anadolu Lisesi'nden Ali Kalaycı 1., Emirhan Öksüz 2. ve Nedim Arslan 3. oldu.

Yarışmada mücadele eden kızlarda ise Büyük Tatlı Çok Programlı Lisesi'nden, Duygu Aydoğdu 1., Arife Öksüz 2. ve Ayşe Öksüz 3. oldu. Yarışmada yorulan öğrenciler yola sırt üstü yatarak kalkmaması ilginç görüntülere sahne olurken öğrencilerin yarışı bırakmamak için hayli ter döktüğü görüldü.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x