Çorlu Kore Mahallesi, kentsel dönüşüme hazır

20 Şubat 2013 Çarşamba 09:22

Tekirdağ’ın Çorlu ilçesinde, kentsel dönüşüm kapsamında yıkılması planlanan, Roman vatandaşların yaşadığı Hıdırağa Mahallesi'nde (Kore Mahallesi) tespit çalışmaları sonuçlandı. Mahallede 1058 evde 4110 kişinin yaşadığı tespit...

Çorlu Kore Mahallesi, kentsel dönüşüme hazır

Tekirdağ’ın Çorlu ilçesinde, kentsel dönüşüm kapsamında yıkılması planlanan, Roman vatandaşların yaşadığı Hıdırağa Mahallesi'nde (Kore Mahallesi) tespit çalışmaları sonuçlandı. Mahallede 1058 evde 4110 kişinin yaşadığı tespit edildi.

Çorlu Kaymakamı Hulusi Doğan; Kore Mahallesi'nde yapılan çalışmalar hakkında açıklamalarda bulundu. Doğan yaptığı açıklamada, “Kore Mahallesi olarak bilinen Hıdırağa Mahallemizde yapılacak kentsel dönüşüm için yapılan çalışmalarımız devam ediyor. Çorlu Kaymakamlığı ve Çorlu Belediyesi ile ortaklaşa yaptığımız çalışmalarımız sonucunda, Hıdırağa Mahallemizde kentsel dönüşüme girecek 1058 ev 1144 hane ve 4110 kişinin yaşadığı tespit edildi. Bu çalışmaları 6 kişilik bir komisyon tamamladı. Tespit edilen bu sonuçları kentsel dönüşüm çalışmalarında kullanılmak üzere Valiliğimize göndereceğiz, çalışmalarımız devam ediyor.” dedi.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x