Çorlu polisinden gençlere yönelik özel proje

05 Mart 2013 Salı 11:44

Tekirdağ Çorlu İlçe Emniyet Müdürü İsmail Bahri Şardağı, başlattıkları ‘Mutlu Nesiller’ projesini anlattı. İlçe Emniyet Müdürü İsmail Bahri Şardağı, ‘Mutlu Nesiller’ projesi ile bilinçli bir toplum oluşturmak, ruh ve beden...

Çorlu polisinden gençlere yönelik özel proje

Tekirdağ Çorlu İlçe Emniyet Müdürü İsmail Bahri Şardağı, başlattıkları ‘Mutlu Nesiller’ projesini anlattı.

İlçe Emniyet Müdürü İsmail Bahri Şardağı, ‘Mutlu Nesiller’ projesi ile bilinçli bir toplum oluşturmak, ruh ve beden sağlığı yerinde genç nesiller yetiştirmenin hedeflendiğini belirterek , "Polis sadece suçlularla mücadele etmiyor. Madde kullanımının kişi ve toplum üzerindeki fiziksel ve psikolojik zararları, ergenlik döneminin madde ve alkol kullanımına başlanması açısından yüksek risk taşıyan bir dönem olduğuna dikkat çekmek ve halkımızı bilinçlendirmek istiyoruz. Ülkemiz genelinde madde bağımlılığı yaşı 6 yaşlara kadar düştü. Özellikle ergenlik döneminde madde kullanımına başlayan genç sayısında artış var. Yapılan bu çalışma ile polisin sadece suç ve suçlularla mücadele etmediğini, gençlerimizi koruma amaçlı her türlü projede yer aldığını göstermek amacı ile bilgilendirme toplantıları yapıyoruz” dedi.

Bu konuda ilk toplantıyı Çorlu Müftülüğü ile ortak yaptıklarını belirten Şardağı, ‘‘Mutlu Nesiller’ projesi kapsamında yapılacak toplantılara, başta anne ve babalar olmak üzere tüm halkımızı davet ediyoruz. Bundan sonraki çalışmalarımız özellikle Çorlu’da bulunan liselerimizde devam edecek’’ açıklamasını yaptı.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x