Çorum Belediyesi, İstiklal Şairi için mevlit okutacak

28 Aralık 2012 Cuma 16:45

Çorum Belediyesi, İstiklal Marşı şairi Mehmet Akif Ersoy için 76. ölüm yıl dönümünde Ulu Cami'de mevlit okutacak.         Çorum Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, Mehmet Akif Ersoy'un İstiklal Marşı'nı...

Çorum Belediyesi, İstiklal Şairi için mevlit okutacak

Çorum Belediyesi, İstiklal Marşı şairi Mehmet Akif Ersoy için 76. ölüm yıl dönümünde Ulu Cami'de mevlit okutacak.

        Çorum Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, Mehmet Akif Ersoy'un İstiklal Marşı'nı kaleme almasının ötesinde, Milli Mücadele'ye de eşsiz katkılar sağladığını en buhranlı yıllarda umut vaat eden hitabeti ve nutuklarıyla birlik ve beraberliğe tesis ettiğini söyledi. Külcü, ''Çorum Belediyesi olarak Mehmet Akif'i anmak ve doğru anlatabilmek amacıyla bu zamana kadar çeşitli panel, konferans ve yarışmalar düzenledik. Akif'in vefatının üzerinden bugün 76 yıl geçmesine rağmen, aynı heyecan ve duyguyla anılmasının, milletin, şairine karşı vefası olarak görülmesi gerekiyor." dedi.

        Mehmet Akif Ersoy'un, fikirleri, kişiliği, ebedi kimliği ile de yaşadığı toplumun inanç ve mücadele azmini anlayan ve anlatan eserleriyle yarınlara yol gösteren büyük fikir ve düşünce adamı olduğunu vurgulayan Başkan Külcü, ''Hepimiz Akif'in ideal nesil olarak önümüze koyduğu Asım'ın nesli olabilmek için gayret göstermeli, onun bize armağan ettiği İstiklal Marşı'nın ruhuna ve manasına uygun nesiller yetiştirmeliyiz. Yazdığı eserler ve verdiği mücadele ile günümüz gençliğine örnek teşkil etmektedir. Gençlerimizin Akif’i iyi anlayabilmesi, onu anlayabilen gençlerin yarın ülke yönetiminde söz sahibi olabilmeleri ülkemizin geleceği açısından da son derece önemlidir.'' ifadelerini kullandı.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x