Çorum Belediyesi'nden 'Kaybettiğimiz Çınarlara Vefa' programı

07 Şubat 2013 Perşembe 18:30

Çorum Belediyesi, kültür etkinlikleri kapsamında 'Kaybettiğimiz Çınarlara Vefa' programı düzenleyecek. 12 Şubat Salı günü Belediye Konferans Salonu'nda gerçekleştirilecek olan programda ölen ozan ve Türk Halk Müziği'ne katkı sağlayanlar...

Çorum Belediyesi'nden 'Kaybettiğimiz Çınarlara Vefa' programı

Çorum Belediyesi, kültür etkinlikleri kapsamında 'Kaybettiğimiz Çınarlara Vefa' programı düzenleyecek. 12 Şubat Salı günü Belediye Konferans Salonu'nda gerçekleştirilecek olan programda ölen ozan ve Türk Halk Müziği'ne katkı sağlayanlar anılacak.
Türk Halk Müziğinin unutulmaz isimleri Şekip Şahadoğru, Kemal Özgür, Haydar Öztürk, Osman Palabıyık ve Niyazi Biçerel’in Çorum'un unutulmaz Türk Halk Müziği'ne uzun yıllar boyunca hizmetleri olduğunu söyleyen Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, 'Kaybettiğimiz Çınarlara Vefa' programıyla Türk Halk Müziği'ne kaynak kişi ve ozan sıfatıyla katkıda bulunmuş bu kişileri tekrar hatırlatmak istediklerini söyledi. Değerlerine sahip çıktıklarına değinen Külcü, Çorum'un büyük sanatçılar yetiştiren mümbit bir yer olduğunu söyledi. Külcü, usta sanatçılar adına düzenlenen programa tüm Çorum halkının davetli olduğunu sözlerine ekledi.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x