Çukurova Belediyesi denetim komisyonu seçimleri yeniden yapıldı

07 Şubat 2013 Perşembe 15:14

AK Parti Çukurova İlçe Başkanı Ramazan Çırak, Çukurova Belediye Meclisi Denetim komisyonu seçimlerinin yenilenmesinin yerinde bir karar olduğunu söyledi.         Konuyla ilgili yazılı bir açıklama yapan...

Çukurova Belediyesi denetim komisyonu seçimleri yeniden yapıldı

AK Parti Çukurova İlçe Başkanı Ramazan Çırak, Çukurova Belediye Meclisi Denetim komisyonu seçimlerinin yenilenmesinin yerinde bir karar olduğunu söyledi.

        Konuyla ilgili yazılı bir açıklama yapan Çırak, AK Partili meclis üyesinin denetim komisyonunda seçilmesini engelleyerek, belediye meclisinde karar aldıran Belediye Başkanı Yıldıray Arıkan’ın hatasından döndüğünü söyledi. Çırak, “Meclisin aldığı son kararla denetim komisyonuna 3 CHP, bir AK Parti ve bir de MHP’li olmak üzere 5 üye seçildi. Bu haliyle meclisteki tüm partiler denetim komisyonda temsil edilmiş oldu.” dedi.

        Başkan Çırak, yaptığı yazılı açıklamada, Arıkan’ın eleştiriler karşısında geç de olsa yanlıştan döndüğünü belirterek, “İlk seçimlerde oluşturulan komisyonun bu haliyle bizim nazarımızda yok hükmünde olduğunu, tüm partilerin temsilinin sağlanması gerektiğini söylemiştik. Gelinen bu noktada geç de olsa denetim komisyonu seçimleri üye sayısının 5’e çıkarılması amacıyla yenilendi. Doğrusu buydu. Şimdi yenilenen seçimlerle bizlerin ve halkımızın kafasında oluşan soru işaretleri, tereddütler, giderildi.” diye konuştu.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x