Cumhuriyet Mahallesi’nde tapu sevinci

12 Şubat 2013 Salı 17:49

Adıyaman Belediyesi tarafından Cumhuriyet Mahallesi’nde yapılan imar uygulamaları çalışmaları kapsamında, hak sahipleri tapularına kavuştu. Belediye Meclis Salonu’nda yapılan tapu dağıtım töreninde konuşan Belediye Başkanı Necip Büyükaslan,...

Cumhuriyet Mahallesi'nde tapu sevinci

Adıyaman Belediyesi tarafından Cumhuriyet Mahallesi’nde yapılan imar uygulamaları çalışmaları kapsamında, hak sahipleri tapularına kavuştu. Belediye Meclis Salonu’nda yapılan tapu dağıtım töreninde konuşan Belediye Başkanı Necip Büyükaslan, "Uzun yıllar müzmin bir yara olarak devam eden 18. Madde uygulamasının hemen akabinde meydana gelen bu düzensizliği Adıyaman Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü olarak çözdük. Bugün sizlere tapu vermenin mutluluğunu yaşıyoruz." dedi.

Bölgede yıllardır süre gelen bu sorununun çözümü noktasında bugüne kadar herhangi bir çalışma yapılmadığına dikkat çeken Büyükaslan, "Bu şekilde bölgedeki vatandaşlar mağdur edilmişti. Belediye olarak bu sorunun bir an önce çözülmesi yönünde başlatmış olduğumuz çalışmalarımız nihayete ermiştir. Bizden önceki dönemde yapılan 18. Madde uygulamalarında Adıyaman’da 330,89 hektar alanda imar uygulaması yapılırken, bizim dönemimizde toplam 755,22 hektar alanda imar uygulaması yapıldı. Bu demektir ki; bu konuda önemli bir mesafe kat etmişiz."değerlendirmesinde bulundu.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x