Cumhuriyet Üniversitesi öğretim üyelerinin uluslararası başarısı

01 Şubat 2013 Cuma 17:59

Global Medical Discovery’nin Cumhuriyet Üniversitesi Öğretim Üyeleri Prof. Dr. Mustafa Turan ve Doç. Dr. Bektaş Tepe tarafından yürütülen çalışmayı takip aldı.Cumhuriyet Üniversitesi Öğretim Üyeleri Prof. Dr. Mustafa Turan ve Doç. Dr....

Cumhuriyet Üniversitesi öğretim üyelerinin uluslararası başarısı

Global Medical Discovery’nin Cumhuriyet Üniversitesi Öğretim Üyeleri Prof. Dr. Mustafa Turan ve Doç. Dr. Bektaş Tepe tarafından yürütülen çalışmayı takip aldı.

Cumhuriyet Üniversitesi Öğretim Üyeleri Prof. Dr. Mustafa Turan ve Doç. Dr. Bektaş Tepe tarafından gerçekleştirilen, Tıbbi ve Aromatik bitkiler, etken maddeler ve kanser hücre hatları üzerine yapılan "Antitumoral effects of Allium sivasicum on breast cancer in vitro and in vivo" başlıklı çalışma, ilaç geliştirme alanında dünyanın saygın veritabanlarından birisi olan Global Medical Discovery-Target Selection Team tarafından izleme altına alındı.

Global Medical Discovery'in, aylık yaklaşık olarak 365.000 kişiye ulaşan ve her biri alanında dünya devi olan 40'ı aşkın ilaç firmasına hizmet sunduğu belirtildi.Adı geçen çalışmanın, Global Medical Discovery Series'in gelecek ay yayınlanacak olan sayısında geniş yer verileceği bildirildi.

Cumhuriyet Üniversitesi ekibin, biyoaktif doğal bileşikler üzerindeki çalışmaları devam ettiğini, hali hazırda elde edilmiş olan yeni verilerin önümüzdeki günlerde yayınlanmasının beklendiğini duyurdu.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x