Dalgın yolcuların eşyaları açık artırma ile satıldı

03 Mart 2013 Pazar 13:31

Ankara’daki EGO otobüsleri, ANKARAY ve metroda yolcular tarafından unutulan eşyaların satışı açık artırmayla yapıldı.         EGO Genel Müdürlüğü Otobüs İşletme Dairesi Başkanlığı’nda oluşturulan...

Dalgın yolcuların eşyaları açık artırma ile satıldı

Ankara’daki EGO otobüsleri, ANKARAY ve metroda yolcular tarafından unutulan eşyaların satışı açık artırmayla yapıldı.

        EGO Genel Müdürlüğü Otobüs İşletme Dairesi Başkanlığı’nda oluşturulan Kayıp Eşya Servisi’nde muhafaza altına alınan ve 1 yıllık bekleme süresini dolduran eşyaların satışı, EGO Genel Müdürlüğü’nün yemekhanesinde yapıldı. Satışa çıkarılan 117 parça eşyadan 3 bin liraya yakın gelir elde edildi.

        Unutulan ve 1 yıllık bekleme süresini doldurduğu için halka satışa sunulan eşyalar arasında; iç çamaşırı, pantolon, elbise, kaban, eşofman, kazak, tişört, ayakkabı, çizme gibi giysiler, kemer, şemsiye, kitap, saz, gözlük, dizüstü bilgisayar, VCD, CD, cep telefonu, matkap, dekopaj, radyo, flüt, kamera, kamera ayağı, tıraş makinesi, çakı, TV kumandası, kelepçe, hesap makinası, kol saati, fotoğraf makinası gibi eşyalar yer aldı. Satış sonunda elde edilen gelir EGO Genel Müdürlüğü’ne irat olarak kaydedildi.

        Kayıp Eşya Servisi’ne teslim edilen eşyalardan üzerinde sahiplerine ilişkin bilgi bulunanları EGO görevlileri telefonla arıyor. Sahiplerine ulaşılamayan eşyaların listesi her ay dönemsel olarak EGO Genel Müdürlüğü’nün www.ego.gov.tr başlıklı internet sayfasında yayınlanıyor. Kayıp eşyaların listesi ayrıca Polis Radyosu’ndan da anons ediliyor. Kayıp eşyalar, sahipleri 1 yıl içinde ortaya çıkmazsa satış listesine alınıyor.


Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x