Defterdar Gök, Aktif Gazetecileri ziyaret etti

26 Şubat 2013 Salı 16:48

Osmaniye Defterdarı Tahir Gök, vergi haftası etkinlikleri kapsamında Aktif Gazeteciler Cemiyeti’ni ziyaret etti.Ziyarette konuşan Cemiyet Başkanı Ali Cihangir, verginin ülkenin kalkınması ve büyümesi için çok önemli olduğunu söyledi. “Vergileriniz...

Defterdar Gök, Aktif Gazetecileri ziyaret etti

Osmaniye Defterdarı Tahir Gök, vergi haftası etkinlikleri kapsamında Aktif Gazeteciler Cemiyeti’ni ziyaret etti.

Ziyarette konuşan Cemiyet Başkanı Ali Cihangir, verginin ülkenin kalkınması ve büyümesi için çok önemli olduğunu söyledi. “Vergileriniz sizlere yol, su elektrik olarak geri dönüyor.” sloganının yıllardır kulaklarda olduğunu kaydeden Cihangir, “Bu gün baktığımızda verdiğimiz vergiler öğrencilerimize tablet bilgisayarlar, akıllı tahta ve akıllı sınıflar olarak geri dönüyor. Bu da bizleri mutlu ediyor. Ülkemizde vergi bilincinin arttırılması açısından da Vergi Haftası’nın önemli olduğunu biliyoruz.” dedi.

Defterdar Tahir Gök, Osmaniye’nin vergi tahakkuk ve tahsilâtta 2010’da ikinci, 2011’de de Türkiye birincisi olduğunu belirtti.

Kayıt dışı ile mücadelede önemli mesafeler kat edildiğini aktaran Gök, “2009’da genel bütçe içindeki payımız binde 8 iken, şu anda binde 14’e ulaştık. Gelirlerimizin giderleri karşılama oranı yüzde 29 iken şu an yüzde 58 civarında. Asıl hedefimiz kendi gelirlerimizle giderlerimizi karşılamak. İnşallah 5 yıl içerisinde bunu başaracağız. Kayıt dışı ile ilgili çok önemli mücadelelerimiz oldu, bu nedenle tahakkuk ve tahsilâtlarımız önemli miktarda arttı. Amacımız verginin faydalarını anlatmak. Toplumda vergi bilincinin oluşması, kayıt dışının kayıt altına alınması ve verginin tabana yayılması için çalışmalarımız sürüyor.” diye konuştu.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x