Denizli Otobüs Terminali'nin yüzde 43'ü tamamlandı

26 Ocak 2013 Cumartesi 17:37

Denizli Belediye Başkanı Osman Zolan, ilin en büyük yapısı olacak yeni otobüs terminalinin yüzde 43’ünün tamamlandığını söyledi. Zolan, Denizli Danışma Kurulu üyeleriyle terminal inşaatında incelemelerde bulundu. İncelemeye AK Parti...

Denizli Otobüs Terminali'nin yüzde 43'ü tamamlandı

Denizli Belediye Başkanı Osman Zolan, ilin en büyük yapısı olacak yeni otobüs terminalinin yüzde 43’ünün tamamlandığını söyledi. Zolan, Denizli Danışma Kurulu üyeleriyle terminal inşaatında incelemelerde bulundu. İncelemeye AK Parti milletvekilleri Nihat Zeybekci ve Bilal Uçar, Vali Abdülkadir Demir, Denizli Ticaret Odası (DTO) Başkanı Necdet Özer ve sivil toplum kuruluşları başkanları katıldı.

İncelemenin ardından gazetecilere açıklama yapan Başkan Zolan, terminal projesinin dört yılda hazırlandığını, temelinin Mart 2012’de atıldığını ifade etti. Zolan, “Yeni terminal binamız, 100 bin metrekare üzerine inşa ediliyor. Bu özelliğiyle Denizli tarihinin en büyük yapısı olacak. İnşaatın ağır ve zor kısmı bitti. Temmuz veya ağustos aylarında tamamlanmasını, eylülde de halkımızın hizmetine sunulmasını hedefledik. Projemizin üzeri park ve yeşil alan olacak. Yer altındaki terminal binamıza giriş çıkış yapan araçlar birbirini görmeyecek. Projede 700 araç kapasiteli otoparkımız da yer alıyor. Terminal, 50-100 yıl ihtiyaçlarımıza cevap verecek.” dedi.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x