Denizli Özel İdaresi karla mücadele için 24 saat çalışıyor

10 Ocak 2013 Perşembe 09:32

Denizli İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Adem Oklu, kar yağışı sebebiyle köy yollarını açık tutmak için 24 saat esasına göre görev yapacak ekipler kurduklarını söyledi. Türkiye’nin büyük bölümünü etkisi altına alan kar, Denizli’nin...

Denizli Özel İdaresi karla mücadele için 24 saat çalışıyor

Denizli İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Adem Oklu, kar yağışı sebebiyle köy yollarını açık tutmak için 24 saat esasına göre görev yapacak ekipler kurduklarını söyledi. Türkiye’nin büyük bölümünü etkisi altına alan kar, Denizli’nin yüksek kesimleri ve bazı ilçelerinde de etkili olmaya devam ediyor.

Genel Sekreter Oklu, İl Özel İdaresi olarak 360 köye ulaşımı sağlayan yolların açık tutulması ve vatandaşların kar sebebiyle zarar görmemesi için kırmızı alarma geçtiklerini ifade etti. Oklu, “Meteoroloji'den aldığımız bilgilere göre ilimizde hava sıcaklığı düşecek, kar yağışı artarak devam edecek. Vatandaşlarımızın kardan zarar görmemesi için bir dizi önlem aldık. Kapanması muhtemel köy yollarına iki bıçaklı kamyon, 14 grayder, 10 arazi tipi servis aracı ve 30 personelimiz müdahale edecek. İlçelerdeki Özel İdare müdürlüklerimizle sürekli irtibat halindeyiz. Köy muhtarlarımızdan gelen ihbarlarla kar yağışının devam ettiği bölgelerde ekiplerimiz yolları açık tutmak için çalışıyor. Gecede nöbetçi ekiplerimiz, ihbarları değerlendirerek yol açma çalışmalarına devam ediyor. Bozkurt ilçesine bağlı Hayrettin ve Avdan, Çardak ilçesine bağlı Hayriye ve Honaz ilçesine bağlı Aydınlar, Karaçay ve Kocapınar köyleri arasındaki bölümde kar yağışı devam ediyor. O bölgelerde ve özellikle Denizli-Antalya karayolunun Cankurtaran bölgesinde kar yağışı, tipi ve buzlanma nedeniyle yoğun çalışma yapıyoruz. Cankurtaran’da Orman Bölge Müdürlüğü'ne ait araçlar bize destek veriyor. Karayolları ekipleri de gece gündüz tuzlama yapıyor.” dedi.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x