'Dikkat Kadın' sergisi Adana’da açıldı

25 Ocak 2013 Cuma 11:00

Türkiye'nin birçok ilini dolaşan 'Dikkat! Kadın' sergisi Adana'da sanatseverlerle buluştu. Eğitim Kültür Araştırma Vakfı (EKAV) ve Adana İş Kadınları Derneği (İŞKAD) işbirliğiyle gerçekleştirilen sergide sanatçıların eserleri...

'Dikkat Kadın' sergisi Adana'da açıldı

Türkiye'nin birçok ilini dolaşan 'Dikkat! Kadın' sergisi Adana'da sanatseverlerle buluştu.

Eğitim Kültür Araştırma Vakfı (EKAV) ve Adana İş Kadınları Derneği (İŞKAD) işbirliğiyle gerçekleştirilen sergide sanatçıların eserleri Adanalıların beğenisine sunuldu.

Denizhan Özer koordinatörlüğünde Onatça Sanat Galerisi'nde açılan sergiye Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zihni Aldırmaz ve Vali Yardımcısı İbrahim Avcı da katıldı.

Resim, heykel, fotoğraf, enstalasyon, video art gibi farklı disiplinlerde üretilen yapıtlardan oluşan sergi, EKAV ve İŞKAD'ın toplumsal sorumluluk anlayışıyla ‘Kadın Sorunu’nu büyüteç altına alıp irdeleme amacı taşıyor.

Orta ve genç kuşak sanatçıların kadın sorunlarına, kadının eğitimine, kadının toplumdaki yerine, 21. yüzyıldaki genel durumuna dikkat çekmek amacıyla bir araya geldiği sergi 16 Şubat Cumartesi gününe kadar gezilebilecek.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x