Dinçer’den ekmek israfını önleme kampanyasına destek

12 Şubat 2013 Salı 13:30

Mersin Esnaf ve Sanatkar Odaları Birliği (MESOB) Başkanı Talat Dinçer, ülkede yılda 2,1 milyar adet ekmeğin israf edilerek çöpe atıldığını belirterek, israfı önlemek amacıyla TMO'nun başlattığı kampanyaya tam destek olacaklarını açıkladı....

Dinçer'den ekmek israfını önleme kampanyasına destek

Mersin Esnaf ve Sanatkar Odaları Birliği (MESOB) Başkanı Talat Dinçer,
ülkede yılda 2,1 milyar adet ekmeğin israf edilerek çöpe atıldığını belirterek, israfı önlemek amacıyla TMO'nun başlattığı kampanyaya tam destek olacaklarını açıkladı.

Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) Mersin Şube Müdürü İsmail Kerimoğlu ile Bilgi işlem Sorumlusu Kadir Aksoy, Mersin ESOB Başkanı Talat Dinçer’i ziyaret etti. Kerimoğlu ve Aksoy, TMO tarafından ekmek israfını önleme amacıyla başlatılan kampanya hakkında bilgi verip, hazırlanan broşürlerin tanıtımını yaptı. Şube müdürü Kerimoğlu, ekmek israfının önüne geçmek amacıyla kurumlarınca hazırlanan broşürlere kurumların logolarının konularak, halkın ve esnafın yoğun olduğu bölgelere asılarak kamuoyu oluşturulması konusunda kendilerine destek olunmasını istedi.

Mersin ESOB Yönetim Kurulu Başkanı Talat Dinçer ise parasal değeri 1.5 milyar lira olan 2.1 milyar ekmeğin israf edilerek çöpe atıldığını söyledi. TMO’dan edindikleri bilgilere göre, bir yılda çöpe atılan ekmekle 542 bin ton buğdayın israf edildiğini anlatan Dinçer şöyle devam etti: "İsrafın parasal değeri 1.5 milyar lira. Bu parayla her yıl 90 hastane, 500 okul inşa edilebileceği, onlarca köprü ve konut yapılabileceği ifade edilmektedir. Bir tarafta ekmek bulamayıp açlık çeken yığınlar, diğer tarafta ise israf eden bir kesim var. Bu israfın önüne geçilmesi için Çamlıyayla’dan Anamur’a kadar olan teşkilatımızla üzerimize düşen her türlü görevi yerine getirmeye hazırız.”

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x