Dünya 5'incisi olan paraşütçüler Aldırmaz'ı ziyaret etti

14 Şubat 2013 Perşembe 16:39

Kolombiya’da yapılan Süper Kupa Finali’nde 5’inci olan Adana Havacılık ve Adrenalin Sporları Kulübü (AHAS) yamaç paraşütü takımı Zihni Aldırmaz’ı ziyaret etti. AHAS Başkanı Güner Akkaya, "Şimdiye kadar Türkiye’nin aldığı...

Dünya 5'incisi olan paraşütçüler Aldırmaz'ı ziyaret etti

Kolombiya’da yapılan Süper Kupa Finali’nde 5’inci olan Adana Havacılık ve Adrenalin Sporları Kulübü (AHAS) yamaç paraşütü takımı Zihni Aldırmaz’ı ziyaret etti.

AHAS Başkanı Güner Akkaya, "Şimdiye kadar Türkiye’nin aldığı en iyi derece 13’üncülüktü. Bu yıl 5’inci olduk. İnşallah desteğinizle gelecek yıl kürsüye çıkacağız." dedi.

Kolombiya’da Büyükşehir Belediyesi’nin desteği ile mücadele ettiklerini anlatan Güner Akkaya, yamaç paraşütünün Türkiye’de gün geçtikçe geliştiğini ve yaygınlaştığını söyledi. Güner Akkaya, "Bize verdiğiniz destek diğer belediyelere örnek oldu. Artık Ankara ve İzmir gibi illerde belediyeler yamaç paraşütünü destekliyor. Biz de yurt içi ve yurt dışındaki tüm yarışmalarda Büyükşehir Belediyesi bayrağı ile mücadele ediyoruz." şeklinde konuştu.

Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz da AHAS’ın başarılarından gurur duyduklarını ifade etti. Amatör sporlara destek vermeye devam edeceklerini kaydeden Zihni Aldırmaz, "Spor fonunun çok önemli bir işlevi var. Bugünkü tablodan bu ortaya çıkıyor." dedi.
AHAS Başkanı Güner Akkaya, ziyarette Zihni Aldırmaz’a dünya şampiyonasında giyilen formadan hediye etti.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x