Düziçi Engelliler Spor Kulübü yöneticileri, Vali Cerrah’ı ziyaret etti

08 Şubat 2013 Cuma 18:14

Düziçi Bedensel Engelliler Spor Kulübü Derneği Başkanı Ömer Taş ve Yönetim Kurulu üyeleri Osmaniye Valisi Celalettin Cerrah’ı makamında ziyaret etti. Düziçi Bedensel Engelliler Spor Kulübü Derneği Başkanı Ömer Taş, Engelliler Spor...

Düziçi Engelliler Spor Kulübü yöneticileri, Vali Cerrah'ı ziyaret etti

Düziçi Bedensel Engelliler Spor Kulübü Derneği Başkanı Ömer Taş ve Yönetim Kurulu üyeleri Osmaniye Valisi Celalettin Cerrah’ı makamında ziyaret etti.

Düziçi Bedensel Engelliler Spor Kulübü Derneği Başkanı Ömer Taş, Engelliler Spor Kulübü'nde basketbol ve voleybol takımlarının bulunduğunu belirtti. Başkan Taş, "Engelli gençlerimizin spor yapmalarını istiyoruz fakat aileleri ikna etmekte zorluk çekiyoruz." dedi.

Derneklerinin kuruluş amacının engelli vatandaşların spor yapmalarını sağlamak ve böylece sosyal yaşamlarını daha canlı hale getirmek olduğunu kaydeden Taş, malzeme konusunda Vali Cerrah’tan destek istedi.

Vali Celalettin Cerrah ise Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'nın en önemli hedeflerinden birinin engelli vatandaşları evlerinden çıkarıp topluma kazandırmak ve onların hayatın içinde daha çok yer almalarını sağlamak olduğunu kaydetti. Vali Cerrah, “Engelli vatandaşlarımız evden çıkmazlarsa toplumun dışında kalıyor, hayatın içinde yer alamıyorlar. Bugün engelli olmayan birinin yarın engelli olmayacağının garantisi yok. Bu nedenle hepimizin engelli vatandaşlarımızın sorunlarına duyarlı olması gerekiyor. Bakanlığımızın çalışmalarının yanı sıra sivil toplum kuruluşlarımıza da bu konuda önemli görevler düşüyor." diye konuştu.

Düziçi Bedensel Engelliler Spor Kulübü Derneği’ne malzeme konusunda destek vereceğini de söyleyen Cerrah, “Osmaniye’de ne yazık ki tüccarlarımız, esnaflarımız sponsor olmak istemiyorlar. Bu, sadece spor kulüpleri için değil ilimizi tanıtmak için katıldığımız fuarlar için de geçerli. Osmaniye’nin gelişmesinde tanıtılmasında yapılan her faaliyette Osmaniyelinin destek olması lazım. Bu konuda vatandaşlarımızın, özellikle de engelliler için yapılan faaliyetleri desteklemeleri, spor kulüplerine sponsor olmaları lazım.” dedi.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x