‘Edebiyat Akşamları’na bu ay yazar Yıldız Ramazanoğlu konuk oldu

31 Ocak 2013 Perşembe 16:20

Büyükşehir Belediyesi Kültür A.Ş tarafından düzenlenen ‘Edebiyat Akşamları’ programına bu ay yazar Yıldız Ramazanoğlu konuk oldu. Şair ve yazar Cevat Akkanat’ın sunduğu programda; yazar ve aktivist Yıldız Ramazanoğlu, okurlarıyla...

‘Edebiyat Akşamları'na bu ay yazar Yıldız Ramazanoğlu konuk oldu

Büyükşehir Belediyesi Kültür A.Ş tarafından düzenlenen ‘Edebiyat Akşamları’ programına bu ay yazar Yıldız Ramazanoğlu konuk oldu.

Şair ve yazar Cevat Akkanat’ın sunduğu programda; yazar ve aktivist Yıldız Ramazanoğlu, okurlarıyla Mahkeme Hamamı İbrahim Paşa Kültür Merkezi’nde bir araya geldi. Programı izleyen Bursalılar, Ramazanoğlu’nu; fikri, edebi yönleri ve sivil toplumcu kimliğiyle daha yakından tanıma fırsatı buldu. Edebiyatseverler, merak ettikleri soruları da sordukları yazara kitaplarını da imzalattılar. Programın sonunda, Bursa Kültür A.Ş Genel Müdürü Rıfat Bakan, edebiyat yolculuğunu Bursalılarla paylaşan Ramazanoğlu’na plaket vererek, teşekkür etti.

Yıldız Ramazanoğlu kimdir?
Eczacı, sivil toplum temsilcisi ve yazar Yıldız Ramazanoğlu, 1958 Ankara doğumlu. Ankara Kız Lisesi’ni ve Hacettepe Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’ni bitirdi. Birçok süreli yayında denemeler ve hikâyeler yayınladı. İnsan hakları derneklerini ve kadın örgütlerini temsilen, New York’ta, Avrupa’da ve Orta Doğu’da uluslararası kadın zirvelerine katıldı.

Doğu Konferansı inisiyatifinin kurucu üyelerinden biri olarak Türkiye’nin farklı eğilimlerinden aydınlarla birlikte Orta Doğu’da çeşitli kültürel toplantılar düzenledi. Bir Dünyanın Kadınları, Osmanlıdan Cumhuriyete Kadının Tarihi Dönüşümü, Derin Siyah, İkna Odası, İçimden Geçen Şehirler, Kırmızı, Angelika, Bağdat Fragmanı, Görme Bahçesi: Türkiye´nin Ortak Vicdan Tecrübesi ve Zilha Günü adlı eserler, Ramazanoğlu’nun kitapları arasında yer alıyor.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x