Edirne’de zehir tacirlerine şafak baskını

22 Mart 2013 Cuma 15:38

Edirne Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Şube Müdürlüğü polisinin uyuşturucu madde tacirlerine yaptığı şafak operasyonunda 15 kişi gözaltına alındı. Şehrin huzur ve güveni bozan, gençleri zehirleyen...

Edirne'de zehir tacirlerine şafak baskını

Edirne Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Şube Müdürlüğü polisinin uyuşturucu madde tacirlerine yaptığı şafak operasyonunda 15 kişi gözaltına alındı.

Şehrin huzur ve güveni bozan, gençleri zehirleyen şahıslara yönelik olarak kaçakçılık polisi yaklaşık ay süren teknik ve fiziki takip yaptı. Çalışmalarını tamamlayan polis sabah 07:00 sıralarında 14 farklı adrese eş zamanlı operasyon gerçekleştirdi. Yapılan operasyon sonucunda uyuşturucu ticareti yapmak suçundan 15 kişi gözaltına alındı. Şahısların evlerinde yapılan aramada kenevir tohumu, bonzai, esrar, uyuşturucu hap, şaşal düzeneği, 1 adet hassas terazi, 3 av tüfeği,18 adet av tüfeği fişeği, 6 bin 45 lira ve 75 adet elektronik sigara ele geçirildi.

Gözaltına alınan 15 şahıs, emniyetteki sorgusunun tamamlanmasının ardından adliyeye sevk edildi. Şahıslardan 11’i mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi. Edirne Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada şehrin huzur ve güvenliği bozan, gençleri zehirleyen, uyuşturucu madde ticaretini meslek haline getiren şahıslara yönelik kapsamlı, projeli ve planlı operasyonel çalışmaları artarak kararlılıkla devam edeceği belirtildi.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x