Edis: AKP hükümeti 12 yılda Türk hayvancılığını perişan etmiştir

14 Mayıs 2015 Perşembe 14:16

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Samsun milletvekili adayı Hüseyin Edis, seçim gezileri kapsamında Bafra ilçesine bağlı Esençay Mahallesi'nde vatandaşlara partisinin seçim politikalarını anlattı.MHP Samsun milletvekili adayı Hüseyin Edis,...

Edis: AKP hükümeti 12 yılda Türk hayvancılığını perişan etmiştir

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Samsun milletvekili adayı Hüseyin Edis, seçim gezileri kapsamında Bafra ilçesine bağlı Esençay Mahallesi'nde vatandaşlara partisinin seçim politikalarını anlattı.

MHP Samsun milletvekili adayı Hüseyin Edis, "AKP hükümeti ne yazık ki birçok alanda olduğu gibi hayvancılık alanında da sınıfta kalmıştır. AKP hükümeti 12 yılda Türk hayvancılığını perişan etmiştir. Bizim iktidarımızda hayvancılık hak ettiği yere gelecek. Mazot, gübre ve yem üzerindeki vergiler kaldırılacak. Tarımda olduğu gibi hayvancılık alanında da dışarıdan canlı hayvan ve et ithalinin önüne geçeceğiz. İktidarımızda tarım sektörü rekabet gücü yüksek bir yapıya kavuşturulacaktır. Tarımda modern işletmeciliğe dönüşüm sağlanacaktır. Tarım arazilerinin amaç dışı kullanımı önlenecektir. Genetiği bozulmamış ürünlerin korunması ve geliştirilmesine önem verilecektir. Gıda güvenliği ve güvenilirliği çağdaş normlara ulaştırılacaktır. Mazot, gübre ve yem üzerindeki vergiler kaldırılacak ve çiftçimizin canını yakan mazot, 1 Lira 75 Kuruş olacaktır." diye konuştu.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x