Edremit'te yağmur suyu hatları döşeniyor

10 Mart 2015 Salı 16:20

Balıkesir'in Edremit Belediyesi tarafından, Hamidiye Mahallesi’nde döşenen yağmur suyu drenaj hattının Edremit Çayı bağlantısı yapılıyor. Belediye Başkanı Kamil Saka, “İlçemizde artık kış mevsiminde yaşanan şiddetli yağışlar...

Edremit'te yağmur suyu hatları döşeniyor

Balıkesir'in Edremit Belediyesi tarafından, Hamidiye Mahallesi’nde döşenen yağmur suyu drenaj hattının Edremit Çayı bağlantısı yapılıyor. Belediye Başkanı Kamil Saka, “İlçemizde artık kış mevsiminde yaşanan şiddetli yağışlar tehlike olmaktan çıkacak.” dedi.

Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından 602. ve 603. sokaklarda başlayarak Edremit Çayı’na kadar uzanan yağmur suyu hattı döşeme çalışmalarında çay bağlantısı yapılıyor. Yetkililer, ihtiyaç duyulan diğer mahallelerde de yağmur suyu drenaj hatları döşemesi, mevcut hatların bakım, onarım ve temizliğin devam ettiğini söyledi. Başkan Saka, öncelikle altyapı sisteminin sağlıklı hale gelmesi için çalıştıklarını belirterek, “Öncelikli olarak tehlike arz eden noktalardan başlayarak sorunları ortadan kaldırıyoruz. Yaptığımız çalışmalar ve aldığımız önlemlerle kış mevsiminde çok önemli bir sorun yaşamadık. Yeni döşediğimiz yağmur suyu hattı, Edremit Çayı’na bağlantısının tamamlanmasıyla hizmete girecek.” dedi.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x