Egeli ihracatçılara iş güvenliği ve sağlığı eğitimi verildi

15 Şubat 2013 Cuma 15:13

Ege İhracatçı Birlikleri (EİB)’nde düzenlenen 6331 Sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu Bilgilendirme Semineri'ne 250 firma temsilcisi katıldı. Martı İş Güvenliği Genel Müdürü Zafer Koral Köprücü ve Hukuk Danışmanı Belma...

Egeli ihracatçılara iş güvenliği ve sağlığı eğitimi verildi

Ege İhracatçı Birlikleri (EİB)’nde düzenlenen 6331 Sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu Bilgilendirme Semineri'ne 250 firma temsilcisi katıldı. Martı İş Güvenliği Genel Müdürü Zafer Koral Köprücü ve Hukuk Danışmanı Belma Bumin Doğan, henüz yeni olan ve uygulama aşamasında birçok soru işareti barındıran yeni İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu hakkında bilgi verdi.

Son yedi yıldır eğitim ve seminerlerin planlanması ve programlanmasında üye ihracatçı firmaların ihtiyaç ve beklentilerine yönelik çalışmalar yürüten EİB, yeni eğitim dönemine başladı. İşyeri ve işletmelere iş güvenliğini sağlamak adına belli standart ve uygulama zorunluluğu getiren kanunla ilgili seminere yoğun katılım oldu. Yılda ortalama 2 bin 500 kişiye eğitim verdiklerini belirten EİB Koordinatör Başkanı Mustafa Türkmenoğlu, ilerleyen dönemlerde de bu tür önemli mevzuat değişiklikleri hakkında bilgilendirmelerinin devam edeceğini söyledi. 21 Şubat 2013 tarihinde, Gümrük İşlemlerinin Kolaylaştırılması Yönetmeliği hakkında da üyelerini bilgilendireceklerini aktaran Türkmenoğlu, “Henüz yeni yayımlanan bu yönetmelik hakkında üyelerimiz detaylı bilgiye sahip olacak. İhracatçılarımız daha güvenli ihracat yapabilecek.” şeklinde konuştu. Söz konusu seminerin de ücretsiz ve genel katılıma açık olacağını belirten Türkmenoğlu, başvuruların "www.egeliihracatcilar.com" sitesinin "Eğitim ve Seminerler" bölümündeki bağlantı aracılığıyla yapılabileceğini bildirdi.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x