Elazığ'da iki kamu hastanesi birleşti

12 Haziran 2015 Cuma 09:54

Elazığ’da Harput Devlet ile Elazığ Eğitim ve Araştırma hastaneleri birleşti. Birleşme ile Harput Devlet Hastanesi, Elazığ Eğitim ve Araştırma Hastanesi bünyesine katılacak. Düzenleme ile Elazığ Eğitim ve Araştırma Hastanesi A-1 Grubu...

Elazığ'da iki kamu hastanesi birleşti

Elazığ’da Harput Devlet ile Elazığ Eğitim ve Araştırma hastaneleri birleşti. Birleşme ile Harput Devlet Hastanesi, Elazığ Eğitim ve Araştırma Hastanesi bünyesine katılacak. Düzenleme ile Elazığ Eğitim ve Araştırma Hastanesi A-1 Grubu Eğitim ve Araştırma Hastanesi olarak hizmet verecek.

Elazığ Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliğinden konu ile ilgili yapılan açıklamada, "Elazığ Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği olarak ilimiz ve bölge halkına yönelik vermekte olduğumuz sağlık hizmetlerinin standartizasyonu, daha etkin ve kaliteli sağlık hizmeti sunumunun temini doğrultusunda; Harput Devlet Hastanemiz ile Eğitim ve Araştırma Hastanemizin 922 yatak kapasitesi ile A-1 Grubu Eğitim ve Araştırma Hastanesi rolünde hizmet vermesi Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu tarafından uygun görülmüştür." denildi.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x