Elbistanlı umre yolcularına seminer

24 Ocak 2013 Perşembe 16:41

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından organize edilen umre programına katılacak olanlar için Elbistan Müftülük Camii'nde bir seminer verildi.         Elbistan’dan kutsal mekânlara gidecek yaklaşık...

Elbistanlı umre yolcularına seminer

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından organize edilen umre programına katılacak olanlar için Elbistan Müftülük Camii'nde bir seminer verildi.

        Elbistan’dan kutsal mekânlara gidecek yaklaşık 90 kişi için umre semineri verildi. İlçe Müftüsü Abdussamet Pat ve imam-hatipler tarafından verilen seminerde, kutsal topraklara ilk defa gideceklerin neler yapması ve nelerden kaçınması gerektiği detaylı bir şekilde anlatıldı. Umre ile ilgili bilgi veren İlçe Müftüsü Abdussamet Pat, “Umre, hac zamanı olan beş günden başka, senenin her günü, ihram ile yapılan, tavaf ve sa’y yapmak ve saç kazımak veya kesmektir. Umrenin farzı ikidir. İhram ve tavaf. İhram umrenin şartı, tavaf ise rüknüdür. Sa’y ve tıraş olmak ise vaciptir. Umre, ömürde bir defa, Hanefi ve Maliki’de sünnet, Şafii ve Hanbeli’de farzdır.” dedi.

        Elbistan Müftülüğü tarafından Şubat ayının ilk haftası başlayacak umre programına yaklaşık 90 kişinin katılacağı öğrenildi.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x