Emniyet kemerinin önemi simülatörle anlatıldı

18 Nisan 2013 Perşembe 17:26

Kahramanmaraş Emniyet Müdürlüğü tarafından vatandaşlar simülatöre bindirilerek, emniyet kemeri takmanın önemi uygulamalı olarak anlatıldı.Emniyet Müdürlüğü'nce Karayolu Trafik Güvenliği Stratejisi Eylem Planı kapsamında Atatürk Meydanı'nda...

Emniyet kemerinin önemi simülatörle anlatıldı

Kahramanmaraş Emniyet Müdürlüğü tarafından vatandaşlar simülatöre bindirilerek, emniyet kemeri takmanın önemi uygulamalı olarak anlatıldı.

Emniyet Müdürlüğü'nce Karayolu Trafik Güvenliği Stratejisi Eylem Planı kapsamında Atatürk Meydanı'nda düzenlenen etkinlikte, vatandaşlar, 10 kilometre hızla giden araçta çarpma anında oluşan sarsıntıyı hissettiren simülatöre bindi. Etkinlikte trafik ekipleri tarafından kaza yapan bir aracın canlandırması yapılarak, kaza öncesi ve sonrasında yapılan yanlışlar sırasıyla vatandaşlara anlatıldı.

Simülatörü binerek test eden Kahramanmaraş Valisi Şükrü Kocatepe, Türkiye’de en çok can kayıplarının trafik kazalarında yaşandığını söyledi. Sürücülerin trafik kurallarına uymayı alışkanlık haline getirmesi gerektiğini vurgulayan Kocatepe, kazaların temelinde aşırı hız ve dikkatsiz davranışın yattığını, emniyet kemeri takmanın ise hayat kurtardığını kaydetti.

Etkinliğe Vali Şükrü Kocatepe, Emniyet Müdürü Metin Aşık, emniyet görevlileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x