Engelli Eğitiminde Spor Projeleri Yarışması yapıldı

03 Haziran 2015 Çarşamba 12:04

Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu (BESYO) Antrenörlük Eğitimi Bölümü "engelliler için spor" dersi kapsamında farklı bir çalışmaya imza attı. 3. sınıf öğrencileri ders kapsamında Engelli Eğitiminde Spor...

Engelli Eğitiminde Spor Projeleri Yarışması yapıldı

Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu (BESYO) Antrenörlük Eğitimi Bölümü "engelliler için spor" dersi kapsamında farklı bir çalışmaya imza attı. 3. sınıf öğrencileri ders kapsamında Engelli Eğitiminde Spor Projeleri Yarışması (ENESPY) gerçekleştirdi.

BESYO binasında gerçekleşen etkinlikte; bedensel engelliler, özel sporcular, dikkat eksikliği, görme engelliler ve işitme engelliler kategorilerinde yarışma yapıldı. Proje Yöneticisi Yrd. Doç. Dr. Gonca İnce koordinatörlüğünde, 3. sınıf Antrenörlük Eğitimi Bölümü öğrencilerinin organize ettiği ENESPY'e, öğretmenlik ve yöneticilik bölümlerinden de gönüllü öğrenciler katıldı.

Yrd. Doç. Dr. Gonca İnce, projenin amacıyla ilgili şunları kaydetti; “Engelli ve engelli olmayan bireylere, engelli eğitiminde kullanılabilecek spor materyallerini ve farklı engelli grupları için modifiye edilmiş sporları tanıtmak. Farklı engelli grupları spor yolu ile gelişim takiplerinin bilimsel olarak sunumunu yapmak. "engelliler ve spor" alanında sınırlı sayıdaki bilimsel çalışmalara katkı sağlamak. Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezleri'ndeki eğitmenlere ve engelli ebeveynlere spor ile ilgili bilimsel çalışmalar ile spor eğitim hususunda katkı sağlamak.”

14 hafta boyunca "engellilerde ve spor" dersine devam eden öğrencilerin 5'erli gruplar halinde ayrıldığını anlatan Gonca İnce, “İlgili alanlarına göre literatüre çalışmaları yaptırılarak proje konu başlıkları belirlendi. Son hafta poster bildiriler şeklinde sunum alanında yarışma formunda uygulama yapıldı.” dedi.

ENESPY'de dereceye giren ilk 3 proje, katılımcı konukların oylarıyla belirlendi. Yarışması sonrası tüm öğrencilere teşekkür belgesi verildi.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x