Erciş Kaymakamlığı'ndan engellilere destek

14 Şubat 2013 Perşembe 11:29

Erciş Kaymakamlığı tarafından bedensel engellilere yönelik olarak oluşturulan sosyal içerikli kurslarla, engelliler topluma kazandırılıyor. Aile ve Sosyal Politikalar İlçe Müdürlüğü, Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’nde kurslarına devam...

Erciş Kaymakamlığı'ndan engellilere destek

Erciş Kaymakamlığı tarafından bedensel engellilere yönelik olarak oluşturulan sosyal içerikli kurslarla, engelliler topluma kazandırılıyor.

Aile ve Sosyal Politikalar İlçe Müdürlüğü, Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’nde kurslarına devam eden engelliler, oluşturulan etkinliklerle hem bilgi ve becerilerini geliştiriyor hem de vakitlerini daha iyi değerlendirmiş oluyor.

Merkezi ziyaret eden Erciş Kaymakamı Barboros Baran, engellilerle bir süre sohbet edip kursiyerlerin çalışmalarını inceledi. Kaymakamlık olarak engelli vatandaşların hayata kazandırılması için her türlü desteğin sağlanacağını belirten Baran, "Kaymakamlık olarak İlçe Bakım ve Rehabilitasyon Merkezimizde engelli vatandaşlarımıza yönelik okuma-yazma, iş eğitimi, el işi, güzel konuşma, kendini iyi ifade edebilme, şiir okuma, drama, müzik kurslarımızı açtık. Engelli vatandaşlarımızın özgüvenini sağlama, zekâ ve el becerilerini geliştirme ve topluma kazandırılmasını sağlamak amacıyla yaklaşık 1 ay önce hizmet vermeye başlayan kurslarımızda eğitimlerimiz devam ediyor." dedi.

Merkezde Erciş Engelliler Derneği’ne üye 30 engellinin eğitim aldığını belirten Kaymakam Baran, "Engelli vatandaşlarımız evlerinden servisle alınıp burada eğitimlerini aldıktan sonra tekrar servisle evlerine bırakılıyor. Yemek ve çay gibi ihtiyaçları da yine Merkezimiz tarafından karşılanıyor." dedi. Daha önce toplumdan uzak olarak vakitlerini evde geçirdiklerini belirten engelliler, açılan kurslardan dolayı memnuniyetlerini dile getirerek Erciş Kaymakamı'na teşekkür etti.

Ziyaretin ardından kursta eğitim gören Murat Kılıç isimli engelli vatandaşımız hazırlamış olduğu plaketi İlçe Kaymakamı Barboros Baran’a hediye etti.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x