Erdemli’de Suriyeliler için toplanan yardımlar gönderildi

07 Mart 2013 Perşembe 14:14

Mersin’in Erdemli ilçesinde faaliyet gösteren Sağlık Gönüllüleri Derneği tarafından başlatılan yardım kampanyasında toplanan giysi ve yiyecekler Suriye’ye gönderildi. Dernek Basın Sözcüsü Abdülkadir Baştürk, kampanyanın beklenenin...

Erdemli'de Suriyeliler için toplanan yardımlar gönderildi

Mersin’in Erdemli ilçesinde faaliyet gösteren Sağlık Gönüllüleri Derneği tarafından başlatılan yardım kampanyasında toplanan giysi ve yiyecekler Suriye’ye gönderildi.

Dernek Basın Sözcüsü Abdülkadir Baştürk, kampanyanın beklenenin üzerinde ilgi gördüğünü söyledi. Yola çıkan yardımın giysi ve gıda ürünlerinden oluştuğunu belirten Baştürk, "Yaklaşık 6 bin kişilik giysi ve gıda ürünlerinden oluşan yardımların yüklü olduğu araç yola çıktı. Ayrıca 240 çuval un da aynı anda başka bir araçla Kilis’e gönderildi.” dedi. Toplanan undan Kilis’te ekmek yapılarak dönüştürülerek kampların dışında kalan Suriyelilere dağıtılacağına dikkat çeken Baştürk, “Giysiler ise Kimse Yok mu Derneği vasıtasıyla Halep çevresindeki ihtiyaç sahiplerine ulaştırılacak. Zor gününde Suriyeli kardeşlerimizin yanında olan hayırsever vatandaşlarımıza teşekkür ediyoruz.” diye konuştu.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x