Ereğli ana su isale hattı değiştiriliyor

14 Şubat 2013 Perşembe 16:26

Zonguldak Ereğli Belediyesi Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğü tarafından, ilçenin çeşitli bölgelerinde eskiyen içme su hatlarını değiştirme işlemleri devam ediyor. Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürü Deniz Koca, yapılan çalışmalar...

Ereğli ana su isale hattı değiştiriliyor

Zonguldak Ereğli Belediyesi Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğü tarafından, ilçenin çeşitli bölgelerinde eskiyen içme su hatlarını değiştirme işlemleri devam ediyor.

Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürü Deniz Koca, yapılan çalışmalar ile ilgili bilgi verdi. Koca, “Halkımızın kesintisiz ve daha sağlıklı su kullanabilmesi, içme ve kullanma suyu şebekelerindeki kayıp kaçakların azaltılması amacıyla yapılan hat değişim çalışmalarında ekiplerimiz, Kepez Mahallesi Hacı Musa Sokak’tan geçen Q355 milimetre çapındaki Delihakkı Ana İsale Hattı'nın değişimini yapıyoruz. Delihakkı Ana İsale Hattı'nın değişiminin 4. etabını oluşturan bu çalışmada, söz konusu adreste bulunan ve evlerin arasından geçen 150 metrelik kısım 355 milimetre polietilen boru ile değiştirilmiştir. Bu çalışmaların birinci etabında Delihakkı Su Tesisleri çıkışından Soğanlı Yörük Köyü Yörük Mahallesi’ne kadar olan 3 bin metrelik kısım, ikinci atabında ise Ören Mahallesi Kavucaktaş sokak ile Kepez bin 500 metreküplük su deposu arası bin metrelik kısım, üçüncü etapta ise Solak Köyü yol ayrımı ile 48’ler kavşağı arasında bulunan 3 bin metrelik kısmı olmak üzere, toplam 7 bin 150 metrelik hat değiştirilerek, sorunlu olan kısımlar ortadan kaldırılmıştır. Yapılan tüm bu çalışmalar kapsamında, ana isale hattında yüzde 30-35 oranında olan fiziksel kayıp-kaçak miktarı yüzde 10 seviyelerine çekilerek, toplamda yıllık 766 bin 500 metreküp su kaçağının önüne geçilmiş olacak.” dedi.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x