Ereğli'de bir engellinin daha engeli kalktı

25 Ocak 2013 Cuma 15:56

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde faaliyet gösteren Engel Tanımayan Engelliler Derneği, İnşaat Mühendisleri Odası Karadeniz Ereğli Temsilciliği aracılığı ile bir engellinin daha engelini kaldırdı.Çocukluğunda normal bir insan gibi yürüyebilen...

Ereğli'de bir engellinin daha engeli kalktı

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde faaliyet gösteren Engel Tanımayan Engelliler Derneği, İnşaat Mühendisleri Odası Karadeniz Ereğli Temsilciliği aracılığı ile bir engellinin daha engelini kaldırdı.

Çocukluğunda normal bir insan gibi yürüyebilen ancak ilerleyen yıllarda yürüme güçlüğü çeken ve bu sıralarda ayaklarının üzerinde duramayan 15 yaşındaki Raşit Celal Ürkmez, akülü sandalyeye kavuştu. Engel Tanımayan Engelliler Derneği, akülü sandalyeyi Ürkmez'e teslim etti.

İnşaat Mühendisleri Odası Karadeniz Ereğli Temsilcisi Hüseyin Kocatürk ve Temsilci Yardımcısı Mustafa Çelik akülü sandalyeyi derneğe, dernek yönetimi ise Raşit Celal Ürkmez’ teslim etti. Teslim töreninde konuşan İnşaat Mühendisleri Odası Ereğli Temsilcisi Hüseyin Kocatürk ve Engel Tanımayan Engelliler Derneği Başkanı Şaban Yavuz birer konuşma yaparak akülü sandalyenin hayırlı olmasını diledi.

Konuşmaların ardından Raşit Celal Ürkmez aile fertleri eşliğinde test sürüşü yaptı.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x