Erzincan Belediyesi Hayvan Barınağı ilçelere de destek oluyor

16 Şubat 2013 Cumartesi 12:00

Üç yıl önce hizmete giren Erzincan Belediyesi Geçici Hayvan Barınağı, şehir merkezinde bugüne kadar binlerce hayvana evsahipliği yaptı. Belediye ekipleri tarafından yakalanan hayvanlar, aşılandıktan sonra kısırlaştırılıp küpelenerek...

Erzincan Belediyesi Hayvan Barınağı ilçelere de destek oluyor

Üç yıl önce hizmete giren Erzincan Belediyesi Geçici Hayvan Barınağı, şehir merkezinde bugüne kadar binlerce hayvana evsahipliği yaptı. Belediye ekipleri tarafından yakalanan hayvanlar, aşılandıktan sonra kısırlaştırılıp küpelenerek kayıt altına alındı. Geçen günlerde Kemah ilçesinden gelen yavru köpekleri de kabul eden barınak, bakımlarını üstlendi.

Konu hakkında bir açıklama yapan Belediye Veteriner İşleri Müdürü Veysel Aytekin, “Hayvansever dernekleri, sivil toplum kuruluşları ve diğer kurumlarla işbirliği içinde çalışmalarımızı yürütüyoruz. Özellikle Hayvan Hakları Federasyonu (HAYTAP) ve çatısı altındaki derneklerle önemli çalışmalara imza attık. Kendilerine belediyemize verdikleri destekten dolayı teşekkür ediyorum. İlçelerimizden gelen hayvanların bakımlarını da üstlendik, aşılama çalışmaları ve tedavilerine başladık. Burası bölgedeki tek standart hayvan barınağıdır, bu sebeple ilçe belediyelerine, Tarım İl Müdürlüğü'ne ve Çevre İl Müdürlüğü'ne, barınağımıza ihtiyaç duymaları halinde destek vermeye devam ediyoruz.” dedi.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x