Erzin'de Toplum Destekli Polislik Projesi ile 7 bin öğrenciye eğitim verildi

12 Ocak 2013 Cumartesi 18:11

Hatay Erzin İlçe Emniyet Müdürlüğü, 'Güvenli Yaşam Projesi' ile öğrencileri trafik, suç ve suçtan korunma yolları ile güvenli İnternet kullanımı konusunda bilgilendiriyor. Suçu oluşmadan önce engellemeyi amaçlayan Erzin İlçe Emniyet...

Erzin'de Toplum Destekli Polislik Projesi ile 7 bin öğrenciye eğitim verildi

Hatay Erzin İlçe Emniyet Müdürlüğü, 'Güvenli Yaşam Projesi' ile öğrencileri trafik, suç ve suçtan korunma yolları ile güvenli İnternet kullanımı konusunda bilgilendiriyor.

Suçu oluşmadan önce engellemeyi amaçlayan Erzin İlçe Emniyet Müdürlüğü, öğrencilere yönelik eğitim veriyor. Bugüne kadar İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı Toplum Destekli Polislik görevlileri ilköğretim ve liselerde eğitim gören toplam 7 bin öğrenciye suç ve suçtan korunma yollarını anlattı.

İlçede bulunan tüm okullarda seminer düzenlediklerini ve bu sayede 7 bin öğrenciye ulaştıklarını ifade eden Erzin İlçe Emniyet Müdürü Murad Ardıç, bilgilendirme seminerleri ile öğrencilerin günlük hayatta karşılaşabilecekleri sorunlara, hem kendilerinin hem de ailelerinin güvende olmasına yardımcı olacak bazı önlemler içerdiğini belirtti. Ardıç, yapılan her seminer sonrasında öğrencilere projeyi tanıtıcı broşürler verdiklerini ifade ederek, proje bitiminde öğrenciler ve okul yönetimi ile yapılan görüşmeler neticesinde projenin amacına ulaşıldığını da sözlerine ekledi.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x