Erzin'e Peygamber Efendimiz'i anmak için gül suyu sıkıldı

23 Nisan 2013 Salı 11:19

Hatay'ın Erzin ilçesinde Peygamber Efendimiz'in doğumunun 1442. yıldönümü münasebetiyle ilçe geneline gül suyu sıkıldı. Erzin Genç İşadamları Derneği tarafından yapılan organizasyonla ilgili dernek başkanı Ahmet Kürşat Yılmaz, ''Geçen...

Erzin'e Peygamber Efendimiz'i anmak için gül suyu sıkıldı

Hatay'ın Erzin ilçesinde Peygamber Efendimiz'in doğumunun 1442. yıldönümü münasebetiyle ilçe geneline gül suyu sıkıldı. Erzin Genç İşadamları Derneği tarafından yapılan organizasyonla ilgili dernek başkanı Ahmet Kürşat Yılmaz, ''Geçen yılda benzer bir uygulamayı yapmıştık. Bu yıl da bu etkinliğimizi sürdürüyoruz. Hz. Peygamber'e olan sevgimizi, özlemimizi yansıtmak ve anlatmak adına bu tür etkinlikler gerçekleştiriyoruz. Yine Kutlu Doğum Haftası'na özel olarak ilçedeki 50 tane billboarda üyelerimizle birlikte ilan vermiştik. İlanlarda Efendimiz'in ümmetine yol gösterici hadisleri yer alıyordu. Bu hadisler ilçe halkı tarafından büyük beğeni toplamıştı. Peygamberimiz (s.a.v) her zaman güllerle yad edilir. Bizde öyle yaptık. Sokaklara bahçe ilaçlamasında kullandığımız makinelerle gül suyu sıkıyoruz.'' diye konuştu.

Yapılan etkinliğin örnek olması gerektiğini vurgulayan vatandaşlardan Ercan Göktekin, ''Gerçekten güzel bir uygulama. İş adamlarımız bu güzel faaliyetlerde bulunarak bizi duygulandırıyor.'' dedi.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x