ESHOT yöneticileri vatandaşın sıkıntısını yaşayarak görecek

20 Mart 2013 Çarşamba 10:50

İzmir Büyükşehir Belediyesi ESHOT Genel Müdürlüğü’ndeki daire başkanı ve müdürler, her gün mesailerinin iki saatini otobüslerle yolculuk yaparak ve duraklarda bekleyerek geçirecek. Uygulamayla hem kurum personeli denetlenecek hem toplu ulaşımın...

ESHOT yöneticileri vatandaşın sıkıntısını yaşayarak görecek

İzmir Büyükşehir Belediyesi ESHOT Genel Müdürlüğü’ndeki daire başkanı ve müdürler, her gün mesailerinin iki saatini otobüslerle yolculuk yaparak ve duraklarda bekleyerek geçirecek. Uygulamayla hem kurum personeli denetlenecek hem toplu ulaşımın işleyişini olumsuz etkileyen unsurlar tespit edilerek raporlanacak.

Yaz aylarından itibaren tamamı yenilenmiş filosuyla İzmirlilere daha konforlu bir ulaşım hizmeti vermeye hazırlanan ESHOT, idari personeline alana çıkma emri verdi. Genel müdürlük bünyesinde çalışan 14 daire başkanı, 43 müdür ve 28 planlama personeli, bundan böyle masabaşı görevlerine saat 08.00 yerine 09.00’da başlayacak, akşamları da 17.00 yerine 16.00’da makamlarından ayrılacak. Bu süreler içinde her biri değişik bölgelerde otobüslere binecek, duraklarda bekleyecek; araçları, şoförleri ve hareket memurlarını denetleyecek ve her gün yazılı rapor verecek. Uygulamayla personelin denetlenmesinin yanısıra toplu ulaşım işleyişini olumsuz etkileyen, trafik akışını aksatan, şoförleri zor durumda bırakan olayların da tespit edilmesi hedefleniyor. Uygulama çerçevesinde durakları işgal eden arabalar da fotoğraflanacak, gün ve saat kayıtlarıyla birlikte İl Emniyet Müdürlüğü’ne bildirilecek.

Temmuz ayına kadar yeni otobüslerin tesliminin tamamlanmasıyla filonun tamamının yenilenmiş olacağını belirten ESHOT Genel Müdürü Faruk Alçelik, “Artık araç bakımından bir eksiğimiz kalmayacağına göre personel açısından da en yüksek standartları hedeflemek zorundayız. Denetimler, sadece belirlediğimiz saatlerle sınırlı kalmayacak. Üst yöneticiler tarafından yapılacak görevlendirme çerçevesinde, tam güne yayılacak uygulamalar da yapacağız.” dedi.

Öte yandan ESHOT, şoför eğitimi konusunda da yeni bir dönem başlattı. Sınavları kazanan şoför adayları, üç aylık eğitime tâbi tutulacak. İstenen standartlara ulaşamayan şoförler göreve başlayamayacak.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x