'Eşitlik isteği kadınların en doğal hakkıdır'

07 Mart 2013 Perşembe 16:52

Ordu Ünye Kaymakamı Mustafa Demir, eşitlik isteğinin kadınların en doğal hakkı olduğunu söylediKaymakam Demir, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü münasebetiyle Ünye Hasan Bey Otel’de düzenlenen yemekle kadınlarla bir araya geldi. Kaymakam Demir,...

'Eşitlik isteği kadınların en doğal hakkıdır'

Ordu Ünye Kaymakamı Mustafa Demir, eşitlik isteğinin kadınların en doğal hakkı olduğunu söyledi

Kaymakam Demir, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü münasebetiyle Ünye Hasan Bey Otel’de düzenlenen yemekle kadınlarla bir araya geldi. Kaymakam Demir, 8 Mart'ın dünyada kadınların özgürlük, eşitlik ve daha huzurlu yaşama isteklerini dile getirdikleri çok özel bir gün olarak anıldığını belirterek, "Kadınlar ve erkeklerin fiziksel olarak eşit olmamaları, hak olarak da eşit olmamalarını gerektirmiyor. Eşitlik isteği bayanların en doğal hakkıdır. Çünkü kadın da olsa erkek de olsa insan önce insandır. Kadınlar geçmişte çoğu toplumda maalesef 2. sınıf vatandaş olarak görülmüştür. En ağır işlerde çalıştırılmış bir eşya gibi alınıp satılmış, baskı altında tutulmuş çoğu zaman şiddete maruz kalmıştır. Ne yazık ki kadınlar hala eğitim ve diğer toplumsal hizmetlere erişmekte güçlük çekmektedirler. Günümüzde de kadın hem işine girmiş hem eve geldiğinde çocuğuyla ilgilenmiştir. Hem anne hem eş kadını hem de evde ev kadını rolünü üstlenmiştir. Kadınlarımız bütün sorumlulukların altına kadınlarımız girmek zorunda bırakılmıştır.” dedi.


Ünye Kaymakamı Mustafa Demir, Ünye’deki kadınlara yönelik çalışmalarda emeği geçen kadınları tebrik ederek plaket ve teşekkür belgesi takdim etti.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x