ESKİ, su havzasına 3 bin fidan dikti

04 Ağustos 2015 Salı 15:24

Erzurum Su ve Kanalizasyon İdaresi (ESKİ) Genel Müdürlüğü, arıtma tesisi ve su depolarının çevresinde 3 bin fidanı toprakla buluşturdu. ESKİ Genel Müdürlüğü Arıtma Tesisleri Daire Başkanlığı’nca işletilen Su Arıtma Tesisi’ne...

ESKİ, su havzasına 3 bin fidan dikti

Erzurum Su ve Kanalizasyon İdaresi (ESKİ) Genel Müdürlüğü, arıtma tesisi ve su depolarının çevresinde 3 bin fidanı toprakla buluşturdu.

ESKİ Genel Müdürlüğü Arıtma Tesisleri Daire Başkanlığı’nca işletilen Su Arıtma Tesisi’ne 500, İçme Suyu Daire Başkanlığı’nca işletilen su depolarına 2 bin 500 çam, ladin ve karaağaç fidanı dikildi. ESKİ Genel Müdürü Mevlüt Vural, su kaynaklarının çevresinin yeşillendirilmesine önem verdiklerini ifade etti. Vural, su kaynaklarının korunmasının önem taşıdığına vurgu yaparak, "Su kaynaklarının korunması için havzalarda ağaçlandırma çalışması çok önemlidir. Palandöken Barajı çevresinde ağaçlandırma çalışmaları belirli bir plan dahilinde devam ediyor. Arıtma tesisi ve su depolarının çevreleri fidan dikimiyle birlikte ilerleyen yıllarda yem yeşil bir görüntüye kavuşacak. Ağacın suya ihtiyaç duyduğu kadar suyun da bir koruyucu olarak ağaca ihtiyacı vardır. Şehir merkezimizin çeşitli yerlerinde bulunan su depolarının ağaçlandırılması aynı zamanda şehir ormancıkları ve korularının oluşmasının da temelini atacaktır” dedi.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x