Ev hanımlarına 'besin değerlerinin korunması' konulu seminer

04 Ocak 2013 Cuma 19:00

Antalya'nın Alanya ilçesinde ev hanımlarını bilinçlendirmek amacıyla yiyeceklerin besin değerinin korunmasına ilişkin seminer düzenlendi. Alanya Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü, Sosyal Hizmetler Müdürlüğü Toplum Merkezi'nde...

Ev hanımlarına 'besin değerlerinin korunması' konulu seminer

Antalya'nın Alanya ilçesinde ev hanımlarını bilinçlendirmek amacıyla yiyeceklerin besin değerinin korunmasına ilişkin seminer düzenlendi.

Alanya Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü, Sosyal Hizmetler Müdürlüğü Toplum Merkezi'nde yaklaşık 30 ev hanımının katıldığı seminer düzenledi. Alanya Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Özcan Saraç’ın koordinatörlüğünde devam eden proje çerçevesinde beslenme, gıda muhafazası, besin değerlerinin korunması ve evde pratik bilgileri kapsayan seminer, Gıda Mühendisi Sevda Erdoğmuş ve Gıda Mühendisi Zeynep Kiriş tarafından verildi. Konuyla ilgili bilgi veren, Saraç, evde yiyecek hazırlamada besin kayıplarının oluşmaması ve besin değerinin korunması konularında farklı bilgi paylaşımı yapılan seminere ilgi oldukça fazla olduğunu dile getirdi. Saraç, "Farklı zamanlarda devam edecek olan seminerler ev hanımlarının bilinç düzeyinin arttırılması amacı ile ilerlerken geniş kitlelere ulaşmayı da hedeflenmektedir." dedi.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x