Gençlik Merkezi'nde öğrenciler için İngilizce kursu açıldı

07 Ocak 2013 Pazartesi 11:55

Trabzon’un Vakfıkebir Gençlik Merkezi tarafından A/1 seviyesinde açılan İngilizce kursuna 46 öğrenci katılıyor. Dil eğitiminin devamlılık gerektiren bir süreç olduğunu düşünen Vakfıkebir Gençlik Merkezi Müdürlüğü hafta sonu gündüz...

Gençlik Merkezi'nde öğrenciler için İngilizce kursu açıldı

Trabzon’un Vakfıkebir Gençlik Merkezi tarafından A/1 seviyesinde açılan İngilizce kursuna 46 öğrenci katılıyor.

Dil eğitiminin devamlılık gerektiren bir süreç olduğunu düşünen Vakfıkebir Gençlik Merkezi Müdürlüğü hafta sonu gündüz ve akşam olmak üzere iki seansta kurslara başladı. Üç ay sürecek kursun öğretmenliğini Yusuf Arif Çiçek yaparken, kursa 27 ilkokul ve ortaokul, 19 lise ve üniversite öğrencisi olmak üzere toplam 46 öğrenci devam ediyor. Vakfıkebir Gençlik Merkezi Müdürü Mustafa Turupcu, "Günümüzde yabancı dil eğitiminin çok küçük yaşlarda başladığı ve her geçen gün bir önceki günü aratarak devam etmekte. Bu durumu göz önüne alan Gençlik Merkezi küçük çocukların ve yetişkinlerin dil eğitimine katkı sağlamak amacıyla hafta sonları gündüz ve akşam olmak üzere A/1 seviyesinde İngilizce kursu açtık.” dedi.

Mustafa Turupcu, “Merkezimizin amacı, güçlü yarınların gençlerini her alanda donanımlı olarak yetiştirmektir. Merkezimiz, gençlerin sosyal, kültürel, sanatsal ve sportif faaliyetler çerçevesinde serbest zamanlarının ilgi, istek ve yetenekleri doğrultusunda değerlendirmelerine fırsat vermek, topluma aktif vatandaşlar olarak katılmalarını sağlayan ve gençleri zararlı alışkanlıklarından korumaya yönelik çalışmalar yürütmektedir.” ifadelerine yer verdi.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x