Gezmeye çıkan zihinsel özürlü genç fenalık geçirdi, yardımına gazeteciler koştu

25 Temmuz 2015 Cumartesi 18:01

Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde 16 yaşındaki zihinsel özürlü olduğu öğrenilen genç fenalık geçirdi. Ailesinin dışarıda olduğundan habersiz olduğu gencin yardımına gazeteciler koştu. İhbar üzerine gelen sağlık ekipleri gence yaptıkları...

Gezmeye çıkan zihinsel özürlü genç fenalık geçirdi, yardımına gazeteciler koştu

Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde 16 yaşındaki zihinsel özürlü olduğu öğrenilen genç fenalık geçirdi. Ailesinin dışarıda olduğundan habersiz olduğu gencin yardımına gazeteciler koştu. İhbar üzerine gelen sağlık ekipleri gence yaptıkları ilk müdahalenin ardından Ereğli Devlet Hastanesine kaldırdı.

Olay ilçeye bağlı Erdemir caddesi üzerinde meydana geldi. Alınan bilgilere göre zihinsel özürlü olduğu öğrenilen 16 yaşındaki C.K., evinden çıktıktan kısa süre sonra fenalık geçirdi. Gencin yere düştüğünü gören bazı vatandalar ve o sırada olay yerinden geçen gazeteciler koştu. Genci konuşturarak evini öğrenmeye çalışan gazetecilere bazı kadınlar da yardım etti. Bir ara krize giren genci vatandaşlar sakinleştirmeye çalıştı. Haber verilen 112 ekiplerinin gelmesiyle fenalık geçiren genç ayağa kaldırılarak ambulansa alınmak istedi. Ancak dengesini kaybeden genç düşme tehlikesi yaşadı. Sağlık ekipleri ve vatandaşlar düşen genci ayağa kaldırarak ambulansa aldı.

Fenalık geçirerek yere düşen C.K.'nın evinin yakın olduğu ve gezmek için dışarıya çıktığı, bu sırada da fenalık geçirdiği öğrenildi.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x