Göksun MYO Müdürü Gürbüz, görev yaptığı iki yılı değerlendirdi

19 Ocak 2013 Cumartesi 12:11

Kahramanmaraş Göksun Meslek Yüksekokulu (MYO) Müdürü Yrd. Doç. Dr. Mehmet Gürbüz, göreve gelmesinin 2. yılı nedeniyle ilçede görev yapan medya mensupları ile kahvaltıda buluştu.MYO'da 2012 yılında bir çok alanda 44 faaliyet gerçekleştirildiğini...

Göksun MYO Müdürü Gürbüz, görev yaptığı iki yılı değerlendirdi

Kahramanmaraş Göksun Meslek Yüksekokulu (MYO) Müdürü Yrd. Doç. Dr. Mehmet Gürbüz, göreve gelmesinin 2. yılı nedeniyle ilçede görev yapan medya mensupları ile kahvaltıda buluştu.

MYO'da 2012 yılında bir çok alanda 44 faaliyet gerçekleştirildiğini belirten Yrd. Doç. Dr. Mehmet Gürbüz, okulun yakın bir gelecekte bölgenin eğitim-öğretim, sosyo-ekonomik, sosyo-kültürel ve teknoloji sorunlarına çözüm üreten bir merkezi haline getirmeyi hedeflediklerini ifade etti.

Evrensel hedefler doğrultusunda belirledikleri yönetim anlayışı çerçevesinde 2012 yılında birçok projeyi hayata geçirmenini mutluluğunu yaşadığını anlatan Gürbüz, şunları kaydetti:"2012 yılı içinde açmış olduğumuz 6 yeni bölümle birlikte program sayımızı 14'e çıkarttık. Buna paralel olarak öğrenci sayımız 902'ye, öğretim görevlisi sayımız ise 17'den 29'a ulaşmış oldu. Önümüzdeki yıl hayata geçecek olan programlarla birlikte Göksun MYO, 17 programlı ve bin 500 öğrencili bir yüksekokul haline gelecektir."

Akademik ve öğrenci sayısın artırmak için bir dizi yenilikler yaptıklarını dile getiren Gürbüz, yeni kurulan laboratuvar ile bilgisayar sayısını 80'e, akıllı sınıf sayısını ise 8'e çıkarttıklarını sözlerine ekledi.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x