'Gönül elçileri' Ayvalık’ta çocuk yuvası gezdi

19 Ocak 2013 Cumartesi 16:16

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından yürütülen "Gönül Elçileri" projesi, Balıkesir’in Burhaniye ilçesinde Kaymakam Ali Uslanmaz’ın eşi Hayriye Uslanmaz öncülüğünde hızlı başladı. Tanıtım toplantısının ardından...

'Gönül elçileri' Ayvalık'ta çocuk yuvası gezdi

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından yürütülen "Gönül Elçileri" projesi, Balıkesir’in Burhaniye ilçesinde Kaymakam Ali Uslanmaz’ın eşi Hayriye Uslanmaz öncülüğünde hızlı başladı. Tanıtım toplantısının ardından harekete geçen Burhaniyeli "gönül elçileri", yaşları 2 ile 12 arasında değişen 34 çocuğun bulunduğu, Ayvalık ilçesi Cunda Adası’ndaki Alibey Çocuk Yuvası'nı ziyaret etti. Yuva Müdürü Erol Sarıcan tarafından karşılanan ve koruyucu ailelik konusunda bilgilendirilen heyet, binayı gezdikten sonra çocuklarla biraraya geldi. Onlara hediyeler veren gönül elçileri, getirdikleri pastaları da kendileri kesip yedirdi. Çocuklara sıcak ilgi gösteren ve kucaklarına alarak sohbet eden elçiler, koruyucu aile olmak için form da doldurdu.

Hayriye Uslanmaz, yaptığı açıklamada Alibey Çocuk Yuvası’nda çok duygulandıklarını belirterek, “Bu konuda elimizden gelen bütün desteği vermeye hazırız.” dedi. Değir gönül elçileri de ço duygularını şu sözlerle anlattı: “Çocuklarımızla kucaklaştık. Ne kadar güzel ki onlarla birlikteyiz. Bütün arkadaşlarımızla beraber çocuklarımızla sevgimizi paylaştık. Onların şu gülen gözleri yetiyor. Gözlerinde bir tek sevgi eksikliği var.”

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x