Güne yağmurla uyanan Bursa’da fırtına uyarısı

15 Mart 2013 Cuma 10:36

Bursa’da sabahın erken saatlerinde başlayan yağmur hayatı olumsuz etkiliyor.Kentte dün akşam saatlerinde etkili olan lodos sabah saatlerinde yerini sağanak yağışa bıraktı. Zaman zaman etkisini gösteren şiddetli yağmur sonrası yollarda oluşan...

Güne yağmurla uyanan Bursa'da fırtına uyarısı

Bursa’da sabahın erken saatlerinde başlayan yağmur hayatı olumsuz etkiliyor.

Kentte dün akşam saatlerinde etkili olan lodos sabah saatlerinde yerini sağanak yağışa bıraktı. Zaman zaman etkisini gösteren şiddetli yağmur sonrası yollarda oluşan su birikintileri araçların ilerlemesini zorlaştırdı. İşe gitmek için evinden çıkan vatandaşlardan şemsiyesi olanlar yolda rahat yürürken, hazırlıksız yaşayanlar ise zor anlar yaşadı.

Meteorolojiden alınan bilgiye göre; yağmurlu havanın bugün akşam saatlerine kadar yer yer devam edeceği öğrenildi. Cumartesi ve pazar günü de hafif şekilde devam edecek yağışlı havanın pazartesi günü yerini güneşli havaya bırakması bekleniyor. Yağmurla birlikte saatteki hızı yer yer 66 kilometreyi bulan fırtınanın da etkili olacağı belirtiliyor. Yetkililer vatandaşları su baskınları ve çatı uçmaları başta olmak üzere olası tehlikelere karşı dikkatli olmaların konusunda uyardı.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x