Gürcistanlı 3 kişi Rizeli bakkalı darp edip soydu

19 Mart 2013 Salı 12:41

Rize market şleten bir kişi işyerinde Gürcistan kökenli 3 kişinin saldırısına uğradığını iddia etti.Olay hafta sonu meydana geldi. Rize merkezde Atatürk Caddesi'nde market işleten Hami Yazıcı (44) işyerinde Çaykur Rizespor ile Torku Konyaspor...

Gürcistanlı 3 kişi Rizeli bakkalı darp edip soydu

Rize market şleten bir kişi işyerinde Gürcistan kökenli 3 kişinin saldırısına uğradığını iddia etti.

Olay hafta sonu meydana geldi. Rize merkezde Atatürk Caddesi'nde market işleten Hami Yazıcı (44) işyerinde Çaykur Rizespor ile Torku Konyaspor arasında oynanan karşılaşmayı izlerken su almak için gelen Gürcistan kökenli 3 kişinin saldırısına uğradı. Marketin deposunu götürülen Yazıcı'nın başına silah dayayan soyguncular ağzını bantla kapatmak istedi. Soyguncular, Yazıcı'nın çetin ceviz çıkması üzerine, olay yerinden kasadaki bir miktar parayı alarak hızla uzaklaştı.


Hami Yazıcı, gazetecilere yaptığı açıklamada, "Su alma bahanesi ile içeri girip başıma silah dayadılar, beni depoya doğru ittiler. Karşılık verince boğuşmaya başladık. Ağzımı bant ile kapatmaya, mont ile beni boğmaya çalıştılar. Elinde silah olanın parmağını ısırarak silahını almayı başardım. O panikle dükkandan kaçtılar. Kaçtıklarında kasadaki paraların bir kısmı da eksikti.” dedi.

Emniyet güçleri tarafından söz konusu saldırıyı yapan Gürcüleri arama çalışmaları devam ediyor, olayla ilgili incelemeler sürüyor.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x