Güroymak’ta korucu alımı için elemeler başladı

04 Mart 2013 Pazartesi 11:57

Bitlis genelinde görev yapacak 600 köy korucusunun belirlenmesi için ilçe bazında yapılan elemeler başladı.Güroymak’a bağlı köylerde görev yapacak olan 150 köy korucusunun belirlenmesi amacıyla iki aşamalı yapılacak olan bendensel ve sözlü...

Güroymak'ta korucu alımı için elemeler başladı

Bitlis genelinde görev yapacak 600 köy korucusunun belirlenmesi için ilçe bazında yapılan elemeler başladı.
Güroymak’a bağlı köylerde görev yapacak olan 150 köy korucusunun belirlenmesi amacıyla iki aşamalı yapılacak olan bendensel ve sözlü mülakat sınavlarının ilk aşaması olan bedensel yeterlilik sınavı Güroymak İlçe Jandarma Komutanlığı'nda yapılmaya başladı. İlk aşama olan bedensel yeterlilik sınavları 2 grup halinde 2 gün devam edilecek.
İlçe Jandarma Komutanlığı'nda yapılan mülakat sınavlarına katılan Güroymak Kaymakamı Turan Yılmaz, bedensel yeterlilik sınavlarının ardından Perşembe ve Cuma günü ise yine 2 grup halinde sözlü mülakat sınavları yapılacağını söyledi.
Alınacak olan 150 köy korucusu kadrosu için 464 başvuru olduğunu açıklayan Kaymakam Yılmaz, “Yapılacak olan iki aşalı mülakatla bu sayıyı 150’ye indireceğiz. Bu sınavlar 100 puan üzerinden değerlendirilecek. Sınav sonuçları ise önümüzdeki hafta açıklanacak. En yüksek puanı alan 150 kişiyi kadroya alacağız. Sınavların bitmesinin ardından kazananları 15 günlük bir eğitime alacağız. Bu eğimin ardından korucu olmaya hak kazanan 150 köy korucumuz göreve başlayacaktır. Göreve başlayacak olan arkadaşlar ilçemizin kırsalındaki güvenliğe katkı yapacağını düşünüyoruz. Ayrıca seçeceğimiz genç ve dinamik arkadaşlarımızın hem jandarmaya hem de güvenlik güçlerine büyük katkılar sağlayacaklardır. Şimdiden hepsine başarılar diliyorum" diye konuştu.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x