Hacı Kemal Erimez Akademi Yurdu'nda kitap okuyanlar ödüllendirildi

27 Mart 2013 Çarşamba 11:49

Sakarya'nın Akyazı ilçesinde Hacı Kemal Erimez Akademi Yurdu’nda 'Kütüphaneler Haftası' çerçevesinde kitap okuyanlar ödüllendirildi. Yurt Müdürü İlhan Dinç, hayatın her alanında başarılı olmak, gerekli bilgilerle donanmak için kitap...

Hacı Kemal Erimez Akademi Yurdu'nda kitap okuyanlar ödüllendirildi

Sakarya'nın Akyazı ilçesinde Hacı Kemal Erimez Akademi Yurdu’nda 'Kütüphaneler Haftası' çerçevesinde kitap okuyanlar ödüllendirildi.

Yurt Müdürü İlhan Dinç, hayatın her alanında başarılı olmak, gerekli bilgilerle donanmak için kitap okumak gerektiğini belirterek, "Bir ülkenin kalkınmasının sağlanması ve çağdaş medeniyetler seviyesine yükselebilmesi ancak eğitilmiş insan gücüyle mümkün. Eğitilmiş insan gücünün yetiştirilmesinde de, eğitim ve öğretimin en vazgeçilmez aracı şüphesiz kitaplardır. Kütüphaneler Haftası'nı fırsat bilerek, kendimiz ve çocuklarımıza en güzel tutkunun okuma alışkanlığı ve en iyi dostun, arkadaşın kitaplar olduğunu hatırlatalım. Okumak ve dinlemek bizim dinimizde var. Cahil olmamak için ya okuyun ya da dinleyin. Sosyal paylaşım sitelerinde gezinme, TV'de dizi ve maç izleme alışkanlıklarımızı bir tarafa bırakarak tutkuların en güzeli olan kitap okuma alışkanlığı kazanmak için ailece kitap okuyalım. Çocuklarımızın elinden tutarak kütüphanelerimize götürelim.” dedi. Kütüphaneden en çok kitap okuyan öğrencilere çeşitli hediyeler verildi.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x