Hakkari'de kar, köy yollarını kapattı

21 Ocak 2013 Pazartesi 16:00

Hakkari'de, 10 gün önce etkili olan kar yağışının ardından kent merkezi ve sokaklarda biriken karları temizleme çalışmaları devam ediyor. Hakkari'deki bazı işadamlarının da desteğiyle başlatılan karla mücadele çalışmaları, 7 iş...

Hakkari'de kar, köy yollarını kapattı

Hakkari'de, 10 gün önce etkili olan kar yağışının ardından kent merkezi ve sokaklarda biriken karları temizleme çalışmaları devam ediyor. Hakkari'deki bazı işadamlarının da desteğiyle başlatılan karla mücadele çalışmaları, 7 iş makinesiyle yürütülüyor. Bir okulun kömürlüğüne 10 gündür kardan ulaşılamıyor.

Hakkari'de çatılardan atılan karların biriktiği cadde ve sokaklardaki kar kütleleri kentin belirli noktalarında toplanıyor. Toplanan karlar, daha sonra kamyonlara yüklenerek kent dışına çıkarılıyor. Belediyenin başlattığı karla mücadele çalışmalarına esnaf da işyerlerinin önlerini küreklerle temizleyerek destek veriyor. Bu arada Hakkari'de kar yağışından dolayı kapanan köy yollarından 126'sı ulaşıma açılırken, kapalı olan 8 köy yolunun açılması için de çalışmalar devam ediyor.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x