Harçlıklarıyla engelli vatandaşa akülü sandalye aldılar

16 Ocak 2013 Çarşamba 15:25

Hatay’ın merkeze bağlı Yeşilpınar Beldesi İlköğretim Okulu’nda oluşturulan Demokrasi ve İnsan Hakları Kulubü üyesi öğrenciler harçlıklarını biriktirerek engelli vatandaşın yüzünü güldürdü.Öğrencilere toplum yararına hizmet...

Harçlıklarıyla engelli vatandaşa akülü sandalye aldılar

Hatay’ın merkeze bağlı Yeşilpınar Beldesi İlköğretim Okulu’nda oluşturulan Demokrasi ve İnsan Hakları Kulubü üyesi öğrenciler harçlıklarını biriktirerek engelli vatandaşın yüzünü güldürdü.
Öğrencilere toplum yararına hizmet üretmeyi öğretmek amacıyla kurulan kulübün danışman öğretmenliğini yapan Mehmet Ayrancı, yaptıkları araştırma sonucunda beldede yaşayan engelli Suphi Özgün’e tekerlekli sandalye almak için çalışma başlattıklarını söyledi.

Öğrencilerin kendi harçlıklarını biriktirerek kampanyaya destek olduklarını aktaran Ayrancı “Çocuklar biriktirdiği harçlıklar ve kulüp bünyesinde olan öğrencilerin yaptığı çalışmalar sonucu gönüllü vatandaşlardan toplanan bağışlarla akülü tekerlekli sandalye alındı.” dedi.

Çalışmayı yürüten öğrenci ve öğretmenlerle beraber Okul Müdürü Celal Bozoğlu ve Sinanlı Köyü muhtarı İbrahim Bozhaydar eşliğinde tekerlekli sandalye ihtiyaç sahibi Suphi Özgün’e hediye edildi.
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x